Imaginea articolului Marius Copil, eliminat în sferturi la Mouilleron le Captif de un jucător aflat pe locul 127 ATP

Marius Copil a fost eliminat din turneul de la Mouilleron le Captif

În primul set, Copil a reuşit două mingii de break în faţa lui Sinner şi a reuşit să se impună cu 6-3. În setul secund, românul a avut o evoluţie slabă, pierzând două servicii. Jannik Sinner a revenit în joc, câştigând setul cu 6-1. În setul decisiv, Sinner a reuşit două mingii de break, reuşind să câştige partida după aproximativ o oră şi 55 de minute.

În semifinale, Jannik Sinner îl va întâlni pe câştigătorul partidei dintre Mathias Bourgue (247 ATP) şi Dennis Novak (124 ATP).

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

Marius Copil (90 ATP) a fost eliminat din turneul de la Mouilleron le Captif, după ce a fost învins, în sferturile de finală, de Jannik Sinner (127 ATP), cu scorul de 6-3, 1-6, 4-6. ...