CFR Cluj o conduce pe Lazio, scor 2-1, în meciul care se desfăşoară pe Stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, în grupa E din Europa League. În minutul 75, Omrani a puncat pentru 2-1.

Imaginea articolului CFR Cluj-Lazio, scor 2-1, în minutul 75. Omrani îi duce pe ardeleni în avantaj

Echipele de start pentru meciul CFR Cluj-Lazio, din grupele Europa League

UPDATE: În minutul 75, Billel Omrani a fost găsit bine în careu şi a şutat în transversală. Mingea a ricoşat tot la atacantul francez, care a reluat ulterior în plasă, pentru 2-1.

CFR Cluj a fost condusă în partida cu Lazio. În minutul 25 al confruntării de pe Stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, Bastos a punctat pentru italieni. În urma unei corner, fundaşul a fost găsit bine în careu şi a reluat în plasa porţii lui Arlauskis.

În minutul 40, CFR Cluj a obţinut o lovitură de la 11 metri, pentru un fault în careu comis de Leiva asupra lui Djokovic. Ciprian Deac a transformat, internaţionalul român trimiţând în dreapta lui Strakosha şi restabilind astfel egalitatea.

La ora transmiterii acestei ştiri, CFR Cluj evoluează în grupele Europa League, contra lui Lazio.

UPDATE: În minutul 25 al confruntării de pe Stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, Bastos a punctat pentru Lazio. În urma unei corner, fundaşul a fost găsit bine în careu şi a reluat în plasa porţii lui Arlauskis.

Înaintea golului, Lazio a mai avut o şansă importantă de a deschide scorul, în minutul 11, prin Milinkovic-Savic. Lovitura de cap a sârbului a fost respinsă cu dificultate de portarul lui CFR Cluj.

CFR Cluj va avea trei fundaşi centrali la meciul cu Lazio: Mike Cestor, Kevin Boli şi Andrei Burcă. În atac, Petrescu îi va folosi pe Lacina Traore şi Ciprian Deac. De partea cealaltă, Lazio va începe cu un sistem 3-5-2, din care va lipsi românul Ştefan Radu, menajat pentru această partidă.

Echipele:

CFR Cluj: Arlauskis – Peteleu, Burcă, Boli, Mike Cestor, Camora – Bordeianu, Djokovic, Păun – Traore, Deac
Rezerve: Fernandez, Paşcanu, Luis Aurelio, Omrani, Susic, Culio, Golofca

Lazio: Strakosha – Vavro, Acerbi, Bastos – Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Berisha, Jony – Correa, Caicedo
Rezerve: Proto, Luis Felipe, Patric, Parolo, Lulic, Cataldi, Adekanye

Meciul dintre CFR Cluj şi Lazio este programat joi, de la ora 19:55. De la aceeaşi oră, tot în grupa E din Europa League, Rennes va primi vizita lui Celtic Glasgow.

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

CFR Cluj o conduce pe Lazio, scor 2-1, în meciul care se desfăşoară pe Stadionul 'Dr. Constantin Rădulescu', în grupa E din Europa League. În minutul 75, Omrani a puncat pentru 2-1. ...