Barajul pentru promovarea în Liga 3 s-a încheiat, sâmbătă, 22 iunie, iar 21 de campioane judeţene şi-au asigurat promovarea sportivă în următorul eşalon fotbalistic din România.


Imaginea articolului 21 de campioane judeţene au promovat în Liga 3

21 de campioane judeţene au promovat în Liga 3

Cele 21 de formaţii care au promovat sunt CSM Bacău (BC), Ozana Târgu Neamţ (NT), Huşana Huşi (VS) – la ”masa verde”, Unirea Mirşid (SJ), CSM Satu Mare (SM), CSC Sânmartin (BH), Viitorul Şelimbăr (SB), Stăruinţa Zagon (CV), CSM Târgu Mureş (MS), Fortuna Becicherecu Mic (TM), Progresul Pecica (AR), Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ), Viitorul Dăeşti (VL), Tractorul Cetate (DJ), CSM Slatina (OT), Mostiştea Ulmu (CL), Recolta Gheorghe Doja (IL), CS Blejoi (PH), ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL), Viitorul Ianca (BR) şi Poseidon Limanu-2 Mai (CT).

Marea perdantă este campioana Bucureştiului, Carmen, învingătoarea Stelei, cea care la baraj nu a putut trece de reprezentanta judeţului Călăraşi, Mostiştea Ulmu. În tur, la Ulmu, a fost 3-3, iar în retur, Mostiştea a câştigat la Bucureşti cu 2-1, producând surpriza.

Rezultatele meciurilor retur şi scorurile generale din barajul de promovare în Liga 3:

Regiunea 1, Nord-Est

Viitorul Albeşti (BT) – CSM BACĂU (BC) 1-1 (0-5 în tur)
OZANA TÂRGU NEAMŢ (NT) – Viitorul Liteni (SV) 1-2 (4-1 în tur)
Moldova Cristeşti (IS) – HUŞANA HUŞI (VS) – Moldova Cristeşti nu are CIS şi nu are drept de participare.

Regiunea 2, Nord-Vest

UNIREA MIRŞID (SJ) – Viitorul Ulmeni (MM) 2-0 (2-2 în tur)
Minerul Rodna (BN) – CSM SATU MARE (SM) 1-1 (0-5 în tur)
CSC SÂNMARTIN (BH) – CS Floreşti (CJ) 2-0 (2-0 în tur)

Regiunea 3, Centru

VIITORUL ŞELIMBĂR (SB) – CS Gheorgheni (HR) 2-1 (3-2 în tur)
Olimpic Zărneşti (BV) – STĂRUINŢA ZAGON (CV) 3-2 (1-2 în tur)
Sportul Petreşti (AB) – CSM TÂRGU MUREŞ (MS) 2-3 (0-6 în tur)

Regiunea 4, Vest

FORTUNA BECICHERECU MIC (TM) – Voinţa Lupac (CS) 6-1 (2-0 în tur)
Retezatul Haţeg (HD) – PROGRESUL PECICA (AR) 0-1 (1-2 în tur)
GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ) – CS Strehaia (MH) 3-0 (1-2 în tur)

Regiunea 5, Sud-Vest

VIITORUL DĂEŞTI (VL) – Real Bradu (AG) 3-0 (2-1 în tur)
TRACTORUL CETATE (DJ) – Unirea Brânceni (TR) 1-0 (0-0 în tur)
Gloria Corneşti (DB) – CSM SLATINA (OT) 1-2 (0-2 în tur)

Regiunea 6, Sud

Carmen Bucureşti (B) – MOSTIŞTEA ULMU (CL) 1-2 (3-3 în tur)
Viitorul Pantelimon (IF) – RECOLTA GHEROGHE DOJA (IL) 0-0 (0-2 în tur)
CS BLEJOI (PH) – AS Mihai Bravu (GR) 6-1 (3-0 în tur)


Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

 

https://stiri-zilnic.com/wp-content/uploads/2019/06/7417272-mediafax-foto-alexandru-dobre.jpghttps://stiri-zilnic.com/wp-content/uploads/2019/06/7417272-mediafax-foto-alexandru-dobre-300x300.jpgrootstireaUncategorised
Barajul pentru promovarea în Liga 3 s-a încheiat, sâmbătă, 22 iunie, iar 21 de campioane judeţene şi-au asigurat promovarea sportivă în următorul eşalon fotbalistic din România. ...