ROMÂNIA. Explozie la un restaurant – două persoane au fost rănite
Două persoane au fost rănite, astăzi, după ce o butelie a explodat la un restaurant din Pitești. Cele două victime, dintre care una era client al unității, au suferit arsuri.
Purtătorul de cuvânt al ISU Argeș, Mădălina Epure, a declarat că pompierii au fost alertați după producerea unei explozii la o butelie, deflagrație produsă în Pitești, la un restaurant.
”Explozia nu este urmată de incendiu. Există două victime, una cu arsuri la membrele inferioare și a doua cu arsuri la nivelul feței și mâinilor. Victimele sunt un bărbat și o femeie, femeia se pare că era clientă a localului”, a declarat Epure.
La fața locului intervin două echipaje SMURD, una de prim ajutor și una de terapie intensivă mobilă.
Pompierii fac verificări pentru a stabili cauza deflagrației.