loading…

Echipele Chelsea, Manchester City și Tottenham Hotspur s-au calificat, astăzi, în optimile de finală ale Cupei Angliei, după ce au înregistrat victorii în turul patru al competiției.

Chelsea s-a impus pe Stamford Bridge împotriva divizionarei secunde Brentford FC, scor 4-0, în timp ce Manchester City a învins cu 3-0 Crystal Palace.

În schimb, Tottenham a obținut accederea în optimile de finală după un meci, disputat pe White Hart Lane, cu Wycombe Wanderers, în care s-au marcat șapte goluri. Oaspeții au condus cu 2-0 și 3-2, însă formația pregătită de Mauricio Pochetinno a revenit de fiecare dată și s-a impus cu 4-3.

Atacantul sud-coreean a înscris golul victoriei pentru Tottenham în al șaptelea minut din prelungirile reprizei secunde, după ce Dele Alli egalase la trei în minutul 89.