| 137 Vizualizari

<!–

–>

Oana Manea

CSM București a remizat, vineri, pe teren propriu, în partida cu Larvik (scor 26-26), în prima partidă din Grupele Principale din Liga Campionilor.

CSM București a obținut doar un punct, vineri, la finalul confruntării disputate pe teren propriu, împotriva norvegiencelor de la Larvik. Partida s-a încheiat cu scorul de 26-26, iar la pauză, echipa oaspete a condus cu 13-12. Cu două minute și jumătate înainte finalului, nordicele au avut 26-23, dar româncele au reușit să marcheze de trei ori consecutiv.

„Mă bucură revenirea noastră de pe finalul meciului. Din păcate nu e ceea ce ne-am propus, noi ne-am dorit victoria. Am pierdut prea ușor avantajul din prima repriză. Păstrăm șanse de calificare. Va trebui să ne concentrăm pe meciurile următoare”, a spus Aurelian Roșca, antrenorul bucureștencelor, pentru Digi Sport.

În clasament, pe primul loc se află Gyori Audi ETO KC, cu 6 puncte, urmată de RK Krim Mercator, 6 puncte, Larvik, 5 puncte, FC Midtjylland, 4 puncte, CSM București, 3 puncte, Team Esbjerg, 2 puncte.
Următorul meci al CSM-ului este programat pe 4 februarie, la Ljubljana, cu formația slovenă RK Krim Mercator.

Tag-uri:
csm bucurești, handbal, larvik, liga campionilor, digi sport, grupe

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului MECI de INFARCT făcut de CSM București în Liga Campionilor. Româncele s-au duelat cu o mare forță europeană și au revenit SENZAȚIONAL.

Autor: Andrei Călin | vineri, 27 ianuarie 2017 | 0 Comentarii | 137 Vizualizari <!-- --> Oana Manea CSM București a remizat, vineri,...