| 10 Vizualizari

<!–

–>

Laurențiu Reghecampf

Steaua a remizat, joi, scor 1-1, într-o partidă amicală disputată în cadrul cantonamentului din Turcia, contra cecenilor de la Terek Groznîi.

Steaua a remizat, joi, în amicalul cu Terek Groznîi (scor 1-1), desfășurat în cadrul cantonamentului din Turcia. „Roș-albaștrii” au deschis scorul în repriza secundă, prin Gabi Enache, cel care a transformat un penalty în minutul 56. Apoi, Rodolfo, jucătorul celor de la Terek, a faultat dur și a fost eliminat. În inferioritate numerică, cecenii au egalat datorită lui Mbengue, în minutul 83. Laurențiu Reghecampf, antrenorul Stelei, a început meciul cu următorul „unsprezece”: Niță – Ov. Popescu, Moke, Tamaș, Momcilovici – Pintilii, Muniru – Ad. Popa, Alibec, De Amorim – Gnohere.

La Terek Groznîi au evoluat și internaționalii români Gicu Grozav și Gabi Torje. Meciul a fost urmărit și de selecționerul Chritoph Daum.

Tag-uri:
steaua, amical, terek groznii, reghecampf, enache, alibec

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Steaua a REMIZAT cu cecenii de la Terez Groznîi. „Roș-albaștrii” au primit gol în superioritate numerică.

Autor: Andrei Călin | joi, 26 ianuarie 2017 | 0 Comentarii | 10 Vizualizari <!-- --> Laurențiu Reghecampf Steaua a remizat, joi, scor...