| 50 Vizualizari

<!–

–>

Zinedine Zidane a ratat Cupa Spaniei

Real Madrid a fost eliminată, miercuri, din „sferturile” Cupei Spaniei, după ce a remizat, scor 2-2, în deplasare, cu Celta Vigo. În tur, „galacticii” pierduseră cu 1-2.

Celta Vigo a dat lovitură în „dubla” cu Real Madrid și a obținut biletele pentru semifinalele Cupei Spaniei. După ce în tur pierduseră pe „Santiago Bernabeu”, scor 1-2, „galacticii” au remizat, miercuri, în deplasare, scor 2-2. Gazdele au deschis scorul după ce Luiz Danilo a marcat în propria poartă (44), iar Real a egalat în partea secundă, prin Cristiano Ronaldo (62). Celta a mai punctat datorită lui Daniel Wass (85), iar Lucas Vasquez a stabilit scorul final în minutul 90. Tot miercuri, Atletico Madrid remizat la Eibar, scor 2-2, și s-a calificat în semifinale, pentru că în tur se impusese cu 3-0. În penultimul act va evolua și Deportivo Alaves, echipă care a trecut de Alcorcon (2-0 și 0-0), iar careul de ași va fi stabilit după meciul Barcelona – Sociedad, ce se va disputa joi (în tur, 1-0 pentru catalani).

Tag-uri:
real, cupa spaniei, semifinale, barcelona, atletico madrid, calificarea

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului ȘOC în Cupa Spaniei. Real Madrid a ratat calificarea în SEMIFINALE, după un retur DRAMATIC la Vigo. VIDEO.

Autor: Andrei Călin | joi, 26 ianuarie 2017 | 0 Comentarii | 50 Vizualizari <!-- --> Zinedine Zidane a ratat Cupa Spaniei Real...