loading…

FC Steaua București a câștigat, astăzi, meciul amical cu formația macedoneană Vardar Skopje, scor 1-0, în cadrul cantonamentului din Turcia.

Antonio Jakolis a înscris singurul gol al partidei în minutul 61. Croatul a profitat de o gafă a portarului advers și a șutat imparabil sub bară. În repriza a doua, Laurențiu Reghecampf l-a folosit din nou pe atacantul Alexandru Tudorie ca fundaș central, alături de Gabriel Tamaș, scrie Mediafax.

Echipa de start a Stelei: Niță – Ov. Popescu, Tamaș, Moke, Momcilovic – Pintilii, Sulley – Popa, Alibec, De Amorim – Gnohere. Rezerve: Stăncioiu, Simion, Tudorie, Jakolis, Mihalcea, Achim, Boldrin, Enache, Man.

Vardar Skopje este campioana en-titre a Macedoniei și se află pe primul loc în ierarhia actualei stagiuni.

În prima partidă test din Antalya, echipa lui Laurențiu Reghecampf a înregistrat o înfrângere, scor 0-2 cu Qarabag.

Vicecampioana României mai are programate patru partide amicale în acest stagiu de pregătire: cu Terek Grozny, pe 26 ianuarie, cu Slovan Bratislava, pe 28 ianuarie, cu Wisla Cracovia, pe 31 ianuarie și cu Hajduk Split, pe 2 februarie.