| 67 Vizualizari

<!–

–>

Suarez și Neymar

FC Barcelona s-a impus detașat, duminică, în deplasarea de la Eibar, scor 4-0, și rămâne pe locul al 3-lea al clasamentului, în apropierea liderului Real Madrid.

FC Barcelona s-a impus categoric, scor 4-0, în confruntarea cu Eibar, disputată, duminică, în deplasare, în etapa a 19-a a Primerei Division. Catalanii au deschis scorul prin Denis Suarez (32), apoi și-au mărit avantajul, în repriza a doua, datorită lui Lionel Messi (50). Pe lista marcatorilor s-au mai regăsit Luis Suarez (68) și Neymar, în minutul 90+1. Barcelona se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 41 de puncte, la două distanță de liderul Real Madrid, care a disputat un meci mai puțin. Pe poziția a doua se află FC Sevilla, 42 de puncte.

Tag-uri:
fc barcelona, fotbal european, eibar, primera division, messi, neymar, suarez

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona a obținut o victorie CATEGORICĂ și ESENȚIALĂ în lupta pentru titlul din Primera Division.

Autor: Andrei Călin | luni, 23 ianuarie 2017 | 0 Comentarii | 67 Vizualizari <!-- --> Suarez și Neymar FC Barcelona s-a impus...