| 152 Vizualizari

<!–

–>

Jurgen Klopp (Liverpool)

FC Liverpool a fost învinsă, sâmbătă, pe „Anfield Road”, scor 2-3, de Swansea, în etapa a 22-a din Premier League. Trupa lui Klopp păstrează șanse minime pentru câștigarea titlului.

FC Liverpool a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, confruntarea cu Swansea, scor 2-3, din runda a 22-a campionatului Angliei. Oaspeții au condus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Fernando Llorente, în minutele 48 și 52, dar gazdele au egalat, datorită reușitelor lui Roberto Firmino (55 și 69). Golul victoriei i-a aparținut lui Gylfi Sigurdsson, cel care a punctat în minutul 74. După acest eșec, „cormoranii” se află pe locul al 3-lea, cu 45 de puncte. Lider este Chelsea, cu 52 de puncte, iar pe poziția a doua se află Tottenham (45). Ambele echipe au un meci mai puțin disputat.

Tag-uri:
liverpool, fotbal european, swansea, premier league, anglia, chelsea

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FOTBAL EUROPEAN. FC Liverpool a ieșit din cursa pentru TITLU. „Cormoranii” au pierdut DRAMATIC, un meci în care s-au marcat 5 goluri. VIDEO.

Autor: Andrei Călin | sâmbătă, 21 ianuarie 2017 | 0 Comentarii | 152 Vizualizari <!-- --> Jurgen Klopp (Liverpool) FC Liverpool a fost...