| 220 Vizualizari

<!–

–>

Dominika Cibulkova

Dominika Cibulkova s-a impus, duminică, la Turneul Campioanelor, după ce a câștigat finala cu Angelique Kerber, în două seturi, scor 6-3, 6-4.

Dominika Cibulkov (locul 8 WTA) a dat marea lovitură la Turneul Campioanelor găzduit de Singapore și a câștigat finala disputată, duminică, împotriva nemțoaicei Angelique Kerber, lidera ierarhiei mondiale. Slovaca a închis partida în două seturi, pe care și le-a adjudecat cu scorul de 6-3, 6-4. Cibulkova se află la cea mai mare performanță a carieri și începând de săptămâna viitoare va urca pe locul 5 WTA. În faza grupelor, Dominika Cibulkova a învins-o pe Simona Halep, scor 6-3, 7-5(6). După acel eșec, tenismena româncă a ratat calificarea în semifinale și a părăsit competiția.

Tag-uri:
turneul campioanelor, dominika cibulkova, angelique kerber, singapore, wta

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Mare SURPRIZĂ la Turneul Campioanelor. Principala FAVORITĂ a fost învinsă de jucătoarea care a ELIMINAT-O pe Simona Halep.

Autor: Andrei Călin | duminică, 30 octombrie 2016 | 0 Comentarii | 220 Vizualizari <!-- --> Dominika Cibulkova Dominika Cibulkova s-a impus, duminică,...