Andrei Călin
| joi, 27 octombrie 2016 | 0 Comentarii
| 9 Vizualizari

Jose Mourinho

Manchester United a învins-o pe Manchester City, scor 1-0, într-o partidă din Cupa Ligii, și s-a calificat în sferturile de finală ale competiției.

Manchester United a câștigat derby-ul cu Manchester City (scor 1-0), disputat, miercuri, pe „Old Trafford”, în „optimile” Cupei Ligii. După o primă repriză fără nimic concret pe tabela de marcaj, eleviii lui Jose Mourinho au punctat prin Juan Mata, în minutul 54. Până la final nu s-a mai marcat, iar „diavolii” au făcut pasul către sferturile de finală. Manchester City, echipa antrenată de Pep Guardiola a bifat cea de-a 6-a partidă fără victorie în toate competițiile (trei în campionat, două în Liga Campionilor și una în Cupa Ligii).

Tot în aceeași competiție, Chelsea Londra a fost eliminată de West Ham, după ce a pierdut partida jucată, miercuri, în deplasare, scor 1-2. Gazdele au marcat prin Cheikhou Kouyate (11) și Edimilson Fernandes, oaspețiii au redus din diferență prin Gary Cahill (90+4).

Tag-uri:
manchester united, manchester city, jose mourinho, pep guardiola, cupa ligii

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FOTBAL EUROPEAN. Manchester United a învins-o pe City în derby-ul orașului. Pep Guardiola a ajuns la șase meciuri fără VICTORIE.

Autor: Andrei Călin | joi, 27 octombrie 2016 | 0 Comentarii | 9 Vizualizari Jose Mourinho Manchester United a învins-o pe...