Andrei Călin
| luni, 24 octombrie 2016 | 0 Comentarii
| 100 Vizualizari

Agnieszka Radwanska

Poloneza Agnieszka Radwanska a fost învinsă, luni, de rusoaica Svetlana Kuznețova, scor 5-7, 6-1, 5-7, într-o partidă din Grupa Albă a Turneului Campioanelor.

Poloneza Agnieszka Radwanska (locul 3 WTA) a pierdut, luni, meciul jucat în Grupa Albă a Turneului Campioanelor, împotriva rusoaicei Zvetlana Kuznețova (9 WTA). Câștigătoarea de anul trecut a competiției a cedat în trei seturi, scor 5-7, 6-1, 5-7, după o partidă ce a durat 2 ore și 48 de minute. În setul decisiv, Radwanska a avut o minge de meci la 5-4, n-a profitat, iar rusoaica a întors soarta confruntării.

În cealaltă partidă a zilei, tot în Grupa Albă, Karolina Pliskova (Cehia, locul 5 WTA) a câștigat în fața spanioloaicei Garbine Muguruza (locul 6 WTA), în trei seturi, scor 6-2, 6-7(4), 7-5, după 2 ore și 30 de minute.

Mâine, în Grupa Roșie, se vor avea disputa două meciuri: Simona Halep (România) — Angelique Kerber (Germania) și Madison Keys (SUA) — Dominika Cibulkova (Slovacia).

Tag-uri:
agnieszka radwanska, tenis, turneul campioanelor, zvetlana kuznetova, simona halep

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului TURNEUL CAMPIOANELOR. Agnieszka Radwanska a avut minge de meci, dar a fost ÎNVINSĂ de Kuznețova.

Autor: Andrei Călin | luni, 24 octombrie 2016 | 0 Comentarii | 100 Vizualizari Agnieszka Radwanska Poloneza Agnieszka Radwanska a fost...