Autor:
Iasmina ArdeleanAlexandru Toader | duminică, 23 octombrie 2016 | 3 Comentarii
| 643 Vizualizari

Simona Halep, start perfect la Singapore

Simona Halep (locul 4 mondial) a obținut, astăzi, victoria la debutul său de la Singapore, în meciul cu americanca Madison Keys (7 WTA), scor 6-2, 6-4, partidă contând pentru Grupa Roșie a întrecerii.

Simona Halep și-a asigurat primul succes în Grupa Roșie, după ce a trecut de Madison Keys (debutantă la WTA Finals), în minimum de seturi, 6-2, 6-4. Românca a evoluat excelent în primul set, dar în cea de-a doua parte a meciului, americanca și-a regăsit ritmul în joc și a fost aproape de a se impune în actul secund. La începutul setului II, românca a cerut intervenția antrenorului Darren Cahill.

Înaintea acestui meci, românca o învinsese pe jucătoarea americană de trei ori în acest an, în „optimi” la Wimbledon, în finala turneului de la Montreal şi în sferturile de finală de la Wuhan.

Cele două jucătoare fac parte din Grupa Roşie a Turneului Campioanelor. Din această grupă mai fac parte Angelique Kerber şi Dominika Cibulkova. În Grupa Albă concurează Agnieszka Radwanska, Karolina Pliskova, Garbine Muguruza şi Svetlana Kuznetsova.

Urmează a doua partidă a zilei în Grupa Roșie, cea dintre Angelique Kerber (1 WTA) și Dominika Cibulkova (8 WTA), de la ora 14.30 (în direct la Digi Sport).

Știre în curs de actualizare.

Tag-uri:
Simona Halep, Turneul Campioanelor, tenis, Singapore, partida, Angelique Kerber, Dominika Cibulkova, Radwanska, Pliskova, Muguruza, Kuznetsova

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep a debutat în forță la Singapore.

Autor: Iasmina Ardelean,  Alexandru Toader | duminică, 23 octombrie 2016 | 3 Comentarii | 643 Vizualizari Simona Halep, start perfect la Singapore Simona...