Autor:
Alexandru Toader
| duminică, 23 octombrie 2016 | 0 Comentarii
| 3 Vizualizari

După ce în etapa precedentă a fost îngenuncheată de Gaz Metan, pe teren propriu (0-1), Steaua a înrergistrat, astăzi încă un rezultat rușinos, de această dată, la Târgu Mureș, 1-1, cu ASA.

La Târgu Mureș, vicecampioana Ligii I a reușit să salveze înfrângerea în ultimul minut de joc. Până atunci, trupa lui Reghe a fost cea care a fost la timona partidei, dar ASA a dat lovitura în minutul 74, prin reușita lui Benjamin Kuku. Steaua a rămas și în inferioritate numerică. În minutul 83, Jakolis a lovit un jucător al gazdelor cu cotul și a fost eliminat. Abia în minutul 90, trupa lui Reghecampf a fost salvată de la un nou rezultat dezastruos, de Moke, care a punctat cu capul.

În meciul de la Târgu Mureș, steliștii l-au pierdut și pe portarul Niță, care s-a „rupt” la încălzire, fiind înlocuit de Stăncioiu.

ASA: Mingote – Belu, Dobrosavlevici, Cordoș, Mendy – Candrea, Mureșan – Surdu, Iacobovici, Zicu – Vlad Morar

Rezerve: Viciu, Dică, Ciolacu, Kuku, Netzer, Deaconu, Ursu

Steaua: Stăncioiu – Enache, Tamaș, Moke, Momcilovici – Bourceanu, Ovidiu Popescu – Adrian Popa, Boldrin, De Amorim – Golubovici

Rezerve: Niță – Man, Tudorie, Sulley, Toșca, Jakolis, Aganovici

Tag-uri:
Steaua, ASA, Targu mures, Liga I, campionat, stelisti, Moke, Kuku

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FOTBAL INTERN. Steaua a obținut o REMIZĂ NOROCOASĂ pe terenul penultimei clasate din Ligii I.

Autor: Alexandru Toader | duminică, 23 octombrie 2016 | 0 Comentarii | 3 Vizualizari FOTO: Agerpres După ce în etapa precedentă a...