loading…

Astra Giurgiu a învins echipa cehă Viktoria Plzen, scor 2-1 (1-0), în meciul disputat pe Doosan Arena, în cadrul Grupei E a a competiției de fotbal Europa League.

Alibec a deschis scorul în minutul 41, iar golul doi a venit în minutul 64 atunci când același Alibec a vrut să centreze către Boubacar, dar mingea a fost deviată în proprie poartă de Horova.

În minutul 85, Viktoria Plzen a primit ușor un penalty după un presupus fault al lui Boubacar.

Horova a executat, Lung a respins, dar mingea a ajuns tot la Horova care a marcat singrul gol al cehilor. Astra are trei puncte și se află pe locul 3, la două puncte distanță de primele clasate AS Roma și Austria Viena.

Cele două echipe au remiat în această seară, scor 3-3.