În urma acestui rezultat, Steaua este noul lider al campionatului, cu 13 puncte și un meci mai puțin disputat, în timp ce Pandurii se află pe poziția a patra, cu 9 puncte.

Pandurii: D. Lazar – Pleașcă, Pițian, Vasiljevic, Grecu – Obodo, Mrzljak (Răuță 84′) – Voiculeț, Sânmărtean (Alexandru 84′), Herea (Munteanu 82′) – Țucudean. Antrenor: Petre Grigoraș.

Steaua: Niță – Enache, Tamaș, Mitrea, Momcilovic – Achim (Bourceanu 46′), Boldrin (O. Popescu 73′) – Popa, Stanciu, De Amorim (Hamroun 46′) – Fl. Tănase. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Cartonașe galbene: Mrzljak 67′, Pleașcă 71′, Voiculeț 79′, Răuță 86′, Țucudean 90+2′ / Enache 26′, Tănase 56′, Mitrea 90+4′.

Arbitri: Ovidiu Hațegan (Arad), Octavian Șovre (Oradea), Valentin Avram (București); rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galați).

Observatori: Octavian Goga (Brașov), Stan Prodan (Alexandria).

Stadion: “Municipal”, Drobeta Turnu Severin.

rootstireaActualitate/Esential
Steaua București a câștigat, ieri, meciul din deplasare cu Pandurii Tîrgu Jiu, scor 1-0, în etapa a șasea din Liga 1. Fernando Boldrin a înscris singurul gol al partidei de la Severin, în minutul 68. În urma acestui rezultat, Steaua este noul lider al campionatului, cu 13 puncte și un...