Julian Nagelsmann a reuşit din nou să surprindă pe toată lumea. Antrenorul mai tânăr decât jucători precum Messi şi Cristiano Ronaldo a ajuns în semifinalele UEFA Champions League cu Leipzig. O echipă care a fost fondată în urmă cu doar 11 ani.

Leipzig a învins-o cu 2-1 pe Atletico Madrid în sferturi. Primul gol a venit după o fază superbă. Toţi cei 10 jucători de câmp ai lui Leipzig au atins mingea, iar croatul Dani Olmo a finalizat cu o lovitură de cap.

 

Sunt emoţii grozave pentru clubul nostru, pentru echipa noastră. Sunt foarte mândru de echipă. S-au descurcat foarte bine, sunt foarte fericit. (…) Ca manager trebuie să te gândeşti la următorul meci, să pregăteşti partida următoare, să urmăreşti viitorul adversar. Nu există prea mult timp de sărbătorit această victorie. Poate că vom bea o bere împreună în hotel, iar apoi ne concentrăm pe meciul cu PSG,” a declarat Julian Nagelsmann.

 

 

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

 

http://stiri-zilnic.com/wp-content/uploads/2020/08/champions.jpghttp://stiri-zilnic.com/wp-content/uploads/2020/08/champions-300x300.jpgrootstireaUncategorised
Julian Nagelsmann a reuşit din nou să surprindă pe toată lumea. Antrenorul mai tânăr decât jucători precum Messi şi Cristiano Ronaldo a ajuns în semifinalele UEFA Champions League cu Leipzig. O echipă care a fost fondată...