Temperaturi extrem de ridicate la ora meciului România U21 – Germania U21. La Bologna sunt prognozate 40 de grade Celsius
România U21 va înfrunta, joi, Germania U21, în semifinalele Campionatului European. Partida va avea loc la Bologna, unde sunt aşteptate aproximativ 40 de grade Celsius la ora de disputare a meciului (18:00, în Italia).

Temperaturi extrem de ridicate la ora meciului România U21 – Germania U21. La Bologna sunt prognozate 40 de grade Celsius
Autorităţile locale au emis un cod roşu pentru temperaturi ridicate, valabil în ziua de 27 iunie 2019 în oraşele Bolzano (Trentino Alto-Adige), Brescia (Lombardia), Florenţa (Toscana), Perugia (Umbria), Rieti şi Roma (Lazio). A fost emis şi un cod portocaliu de caniculă pentru mai multe oraşe din nordul şi centrul ţării.
Conform Serviciului Meteorologic al Aviaţiei Militare din Italia, temperatura maximă de joi, 27 iunie, la Bologna, va fi de 40 de grade. Această temperatură va fi atinsă la ora 17:00, cu doar o oră înainte ca partida dintre România U21 şi Germania U21 să înceapă.
UEFA a modificat în ultimul moment programul semifinalelor, fără a oferi o explicaţie oficială. Partida dintre România şi Germania ar fi trebuit să aibă loc de la ora 22:00 (ora 21:00, în Italia), la Reggio Emilia.
Imediat după remiza cu Franţa, din ultimul meci al grupei C, când România şi-a asigurat calificarea în semifinalele turneului final, Mihai Stoichiţă, şeful Comisiei Tehnice a FRF s-a declarat foarte nemulţumit de hotărârea celor de la UEFA de a muta ora jocului, de la 21:00 (ora locală), la 18:00 (ora locală).
Mihai Stoichiţă a avut o reacţie nervoasă, la DigiSport: “Este crimă dacă se întâmplă acest lucru! Nu cred că se poate întâmpla aşa ceva, să jucăm la ora 19:00. Am înţeles că vor fi 36 de grade la ora respectivă Orice activitate este suspendată la 36 de grade”.

Citește și: Patronul miliardar al unui cunoscut club de fotbal vrea să-l dea în judecată pe Gheorghe Hagi
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected]

Cutremur în România! Un personaj celebru s-a ales cu dosar penal după ce poliţia a descoperit un pistol asupra sa: “Îl luasem pentru autoapărare”

Această elevă eminentă de la ţară, din Olt, a luat 10 la Evaluarea Naţională. Răspunsul dat când a fost întrebată ce şi-ar dori îţi FRÂNGE inima: Îmi doresc ca părinţii mei să fie fericiţi şi încă ceva / Adolescenta, sigură că se va întâmpla cândva

Ţara care are PREA MULŢI BANI. Când toată lumea se pregăteşte de RECESIUNE, ei se plâng că nu cheltuie destul

Un fost luptător SEAL a oferit, în câteva cuvinte, soluţia INCREDIBILĂ pentru distrugerea dictaturii lui Kim Jong-un din Coreea de Nord, folosind această „armă”. Expert: S-ar putea să meargă!

VIDEO – Un Audi blochează calea poliţiştilor şi a inspectorilor ANAF care urmăreau microbuze suspectate că transportă ţigări de contrabandă