FC Sevilla a ratat uluitor victoria în confruntarea cu FC Barcelona, desfășurată, sâmbătă, pe „Ramon Sanchez Pizjuan”. Andaluzii au condus cu 2-0, după reușitele lui Franco Vazquez (36) și Luis Muriel (50), dar catalanii au salvat un punct, după ce Luis Suarez a redus din diferență în minutul 88, iar Luis Suarez a punctat câteva secunde mai târziu.

Tot sâmbătă, Real Madrid a câștigat net, pe terenul celor de la Las Palmas, scor 3-0, goluri reușite de Gareth Bale (26 și 51 – penalty) și Karim Benzema (39 – penalty). Barcelona este lideră, cu 76 de puncte, și este urmată de Atletico Madrid (64 – un meci în minus) și Real Madrid (63).

Tag-uri:
barcelona, sevilla, messi, suarez, primera division

FC Sevilla a ratat uluitor victoria în confruntarea cu FC Barcelona, desfășurată, sâmbătă, pe „Ramon Sanchez Pizjuan”. Andaluzii au condus cu 2-0, după reușitele lui Franco Vazquez (36) și Luis Muriel (50), dar catalanii au salvat un punct, după ce Luis Suarez a redus din diferență în minutul 88,...