loading…

CFR Cluj a învins-o pe ASA Târgu Mureș cu scorul de 2-0 (0-0), astăzi, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.

CFR s-a impus prin golurile marcate de croatul Tomislav Sorsa (57), la doar două minute de la intrarea sa pe teren, și de internaționalul de tineret Adrian Constantin Alexandru-Păun (67), scrie Agerpres.

CFR a acuzat neacordarea unui penalty în minutul 11, când francezul Billel Omrani a fost faultat în marginea careului de grecul Rougalas.

Cristian Bud a irosit o mare ocazie pentru clujeni (38), iar șutul lui Omrani din marginea careului a fost respins de portarul Eduard Pap (65).

ASA a avut o șansă bună prin Bănel Nicoliță (45+1), iar Bâtfoi (52) a ratat incredibil deschiderea scorului singur cu portarul în cinci metri.

În tur, CFR a câștigat cu 3-1 la Târgu Mureș.

ASA are un egal și două eșecuri în ultimele trei etape, fără a marca vreun gol. CFR e neînvinsă în 2017, cu două victorii și un egal.