loading…

Internaționalul român Florin Andone a marcat un gol pentru Deportivo la Coruna, în eșecul din deplasare, scor 3-4, cu Malaga, în etapa a 13-a din campionatul Spaniei.

Au marcat: Santos 21′ (pen.), 56′, Ramirez 40′, Ontiveros 90+2′ / Borges 3′ (pen.), 82′, Andone 72′

În urma acestui rezultat, Deportivo la Coruna ocupă locul 17, cu doar 10 puncte acumulate după primele 13 etapa din campionatul Spaniei, în timp ce Malaga este pe 9, cu 19 puncte. Golul marcat în poarta lui Kameni a fost al treilea pentru Florin Andone la Deportivo. Internaționalul român a înscris cu o frumoasă lovitură de cap din interiorul careului, reluând în plasă centrarea lui Gil, scrie Mediafax.

Oaspeții de pe La Rosaleda au deschis scorul încă din minutul 3, prin Borges, însă Malaga a întors rezultatul până la pauză, prin Santos și Ramirez. La 11 minute de la reluare, Malaga a punctat pentru 3-1, prin același Santos, iar Andone a marcat pentru 3-2. Celso Borges a reușit dubla cu 8 minute înainte de final, însă finalul a fost dramatic, iar Javi Ontiveros a marcat golul victoriei pentru echipa antrenată de Juande Ramos, în minutul 90+2.