| 42 Vizualizari

<!–

–>

Ioan Andone

Dinamo a fost învinsă, luni, pe teren propriu, de CFR Cluj, scor 0-2, în etapa a 16-a a Ligii I. Ioan Andone a explicat că eșecul a fost doar un accident.

Dinamo a pierdut partida disputată, luni, în Ștefan ce Mare, cu CFR Cluj, scor 0-2, în etapa a 16-a a campionatului intern. Oaspeții au deschis scorul datorită lui Juan Ruiz, în minutul 4, iar gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri, prin Antun Palici, în minutul 12. Ardelenii și-au dublat avantajul în minutul 27, gol înscris de Tomislav Sorsa, iar în partrea a doua, niciuna dintre formații nu a marcat.

Dinamo rămâne pe locul al 6-lea al clasamentului, cu 23 de puncte, iar CFR Cluj se află pe poziția a 5-a, cu 26 de puncte.

La final, suporterii dinamoviști i-au cerut din nou demisia lui Ioan Andone. Antrenorul a explicat că înfrângerea a fost un accident, iar echipa sa nu e obișnuită să joace cu doi atacanți. „Veneam după o perioadă bună, patru victorii și un egal. Nu am intrat în joc cu concentrare. Nu am fost atenți și nu trebuie să spui că ai facut o partidă rea când pierzi 2-0, am avut multe ocazii clare de gol. Dacă Rotariu sau Nemec erau mai inspirați, altfel era, dacă reușeam să egalăm. Nu știm să jucăm cu doi atacanți, nu suntem o echipă pregătită să joace cu doi atacanți.Eu socotesc acest meci un accident, ne-a costat și meciul cu Astra. N-are rost să comentăm arbitrajul, noi trebuia să înscriem”, a spus Andone la Dolce Sport.

Tag-uri:
Dinamo, liga I, ioan andone, cfr cluj, dolce sport, astra

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului LIGA I. Dinamo a fost pusă la pământ de CFR Cluj. Ioan Andone dă explicații: „Acest meci a fost un accidennt”.

Autor: Andrei Călin | marţi, 22 noiembrie 2016 | 0 Comentarii | 42 Vizualizari <!-- --> Ioan Andone Dinamo a fost învinsă, luni,...