loading…

FC Zurich, adversara Stelei în grupa L din Europa League, a învins, astăzi, scor 4-0 (1-0), în deplasare, pe Servette Geneva, în etapa a 15-a din liga secundă din Elveția.

Golurile partidei au fost înscrise de Oliver Buff, în minutul 31, Roberto Rodriguez, în minutul 65, Sangone Sarr, în minutul 75, și Adrian Winter, în minutul 87. În urma acestei victorii, formația pregătită de Urlich Forte a acumulat 39 de puncte și continuă să conducă clasamentul din liga secundă elvețiană, la zece puncte în fața celor de la Neuchatel Xamax. Pe locul trei se află FC Wil, echipă la care evoluează românul Paul Papp, notează Mediafax.

Formația trimisă în teren de către Urlich Forte: Vanins – Brunner, Bangura, Kecojevic, Voser – Sarr, Kukeli – WInter, Buff, Rodriguez – Cavusevic. Pe parcursul meciului au mai intrat Antonio Marchesano, Armin Alesevic și Armando Sadiku.

FC Zurich va juca împotriva celor de la Villarreal, pe teren propriu, joi, de la ora 20:00, în etapa a 5-a a grupelor Europa League. Înaintea meciului, elvețienii ocupă locul doi în clasamentul grupei L, cu cinci puncte, la egalitate cu formația spaniolă pregătită de Fran Escriba. Lider este Osmanlispor, cu șapte puncte, în timp ce FC Steaua ocupă ultimul loc, cu trei puncte.