Andrei Călin
| sâmbătă, 24 septembrie 2016 | 0 Comentarii
| 0 Vizualizari

Arsenal a câștigat derbyul cu Chelsea

Arsenal Londra s-a impus în partida cu formația Chelsea Londra, scor 3-0, într-o confruntare din runda a 6-a a Premier League. „Tunarii” au tranșat meciul din prima repriză, atunci când au înscris toate golurile.

Arsenal Londra a câștigat cu scorul de 3-0 partida disputată, sâmbătă, în runda a 6-a a campionatului englez. Gazdele și-a asigurat cele trei puncte încă din prima parte, atunci când au punctat prin Alexis Sanchez (11), Theo Walcott (14) și Mesut Ozil (40). În repriza a doua meciul a avut un ritm alert, dar niciuna dintre echipe n-a reușit să mai modifice tabela. Într-o altă confruntare, disputată tot sâmbătă, Liverpool a câștigat pe „Anfield Road”, scor 5-1, în fața celor de la Hull. „Golurile” „cormoranilor” au fost reușite de Adam Lallana (17), James Milner (30 și 71 – ambele din penalty), Sadio Mane (36 și Philippe Coutinho (52). Pentru oaspeți a punctat David Meyler, în minutul 51.

Manchester City s-a impus în deplasarea de la Swansea, scor 3-1, goluri reușite de Fernando Llorente (13) / Sergio Aguero (9 și 65 – penalty), Raheem Sterling (77). „Cetățenii” au bifat cel de-al șaselea succes consecutiv, și sunt lideri, cu 18 puncte. City e urmată de Tottenham (14), Arsenal, Liverpool și Everton (câte 13 puncte).

Tag-uri:
fotbal european, arsenal, chelsea, premier league, manchester city

În lipsa unui acord scris din partea Evenimentul Zilei, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FOTBAL EUROPEAN. Arsenal A CÂȘTIGAT la scor derbyul londonez cu Chelsea, Liverpool a defilat în fața lui Hull.

Autor: Andrei Călin | sâmbătă, 24 septembrie 2016 | 0 Comentarii | 0 Vizualizari Arsenal a câștigat derbyul cu Chelsea Arsenal...