loading…

CS U Craiova a învins, azi, pe teren propriu, scor 1-0, pe FC Botoșani, într-un meci disputat în etapa a zecea din Liga I, iar echipa antrenată de Gheorghe Mulțescu a egalat la puncte liderul Steaua, care are un meci în minus, partida din deplasare cu FC Voluntari.

A marcat: Băluță 43′ . Oaspeții au evoluat mai mult de o repriză cu un jucător mai puțin, după eliminarea lui Bordeianu, în minutul 38. În urma acestei victorii, CS Universitatea Craiova a egalat liderul Steaua, cu 20 de puncte, în timp ce FC Botoșani rămâne pe locul cinci, cu 16 puncte.

CS U Craiova: Calancea – Vătăjelu, Acka (Kelic 57′), Popov (Surugiu 80′), Briceag – Rocha, Zlatinski, Băluță – Ivan, Măzărache (Bancu 67′), Gustavo Vagenin. Antrenor: Gheorghe Mulțescu.

FC Botoșani: Iliev – Patache, Miron, Burcă, Mușat – Bordeianu, Vașvari, Barbosa (Roman 46′) – Golofca (Herghelegiu 77′), Astafei (Elek 57′), Istvan Fulop. Antrenor: Leo Grozavu.