Andrei Călin
| luni, 19 septembrie 2016 | 0 Comentarii
| 25 Vizualizari

Marius Șumudică a revenit pe banca Astrei

Astra Giurgiu a pierdut cu scorul de 0-2 partida disputată, luni, la Cluj, împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș, în etapa a 8-a a campionatului intern.

Astra Giurgiu, campioana sezonului trecut, a pierdut, luni, meciul disputat contra formației Gaz Metan Mediaș, scor 0-2, în etapa a 8-a a Ligii I. După o primă repriză fără goluri, ardelenii au reușit să puncteze prin Azdren Llullaku, în minutele 71 și 79. În această ediție a campionatului intern, „alb-negrii” au câștigat o singură partidă, 3-1 cu ACS Poli Timișoara. Astra se află pe locul al 12-lea al clasamentului, cu 5 puncte. Gaz Metan e pe poziția a 8-a, cu 11 puncte. La această partidă, a revenit pe banca tehnică a Astrei, antrenorul Marius Șumudică, cel care și-a ispășit perioada de suspendare după scandalul pariurilor.